Yr.Dç.Dr.Ömer ÇOŞKUN KEÇİBOYNUZU'NU NERELERDE VE NASIL KULLA

Dr.Ömer ÇOŞKUN: Keçiboynuzu sağlığımız için ayrı ,ayrı şifa kaynağıdır.Her rahatsızlığımıza göre nerede ve nasıl kullanmamızı bilmemiz sağlığımız için önemlidir.Bilinçli ve düzenli yapılan uygulamalar kesin ve iyi sonuç verecektir.
KEÇİBOYNUZU:
Acı maddesi ile iştah açar, uyarıcı, süt ve idrar arttırıcı, rahim kaslarını kasarak adet kanamasını başlatıcı olarak etkileyebilir. Mide ve bağırsak gazı, bronşit, bağırsak gazları, erkeklerde cinsel yetersizlik, erken boşalma, adet sancılarına iyi gelir.
HATIRLATMA: Hamileler kullanmamalıdır.
KEÇİ BOYNUZU ERKEKLERDE SPERM SAYISINI ve KALİTESİNİ ARTTIRIR.
ERKEKLERDE İKTİDARSIZLIĞA KARŞI BİRÇOK FAYDASI VARDIR.
 Kaynamakta olan yarım litre suya  6-7  adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak atınız.
Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dâkika kaynatınız.
 Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatınız ve 20 dâkika dinlendiriniz. Dinlenme süresi tamamlandıktan sonra keçiboynuzunu süzerek kaynamış olan sudan ayırınız. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına, diğer yarısınıda akşam yatmadan önce içiniz.
 Bu uygulamaya bir hafta boyunca hergün devam ediniz.
Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa yatmadan bir su bardağı içiniz. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygulayınız.
KEÇİ BOYNUZU ve SPERM ACROSOME AKTİVİTESİ:
Hamileliğin oluşabilmesi için sperm sayının normal düzeyde olması gerektiğini belirtmiştim. Bazı durumlarda toplam sperm sayısı normal seviyesinde olduğu halde ve hareketli sperm sayısı da normalken, buna rağmen hamilelik çok zor gerçekleşebilmektedir.
BUNUN SEBEBİ NEDİR?
 Spermlerin baş kısmında bir kesecik bulunmaktadır. Bu keseciğe (ACROSOME) denir.
Bu keseciğin içerisinde çok sayıda değişik enzimler bulunmaktadır. Sperm, yumurtaya temas ettiği anda, acrosome içerisindeki enzimler yumurtanın membranını (ZARINI) parçalarlar (ÇÖZERLER,ERİTİRLER) sperm yumurtanın içerisine girer ve döllenme başlar.
 İşte, yumurta zarı ile temas eden SPERM ve ACROSOMUNUN içerdiği enzimler yeterli aktiviteye sahip değiller ise, yumurtanın membranını (ZARINI) parçalayamazlar (ERİTEMEZLER,ÇÖZEMEZLER) Ve yumurtanın döllenmesi mümkün olmaz.
Görülüyorki, hareketli sperm yumurtaya ulaşmasına rağmen döllenme mümkün olmayabilmektedir.
İşte,KEÇİBOYNUZU KÜRÜ, hem hareketli sperm sayısını artırmakta, hem hareketli spermleri daha hareketli kılmakta ve hem de spermin baş kısmında bulunan ACROSOME içeriğindeki enzimlerin aktivitesini yükselterek, yumurta zarının parçalanmasına imkân sağlamaktadırlar.
 Çoğu zaman toplam sperm sayısı normal seviyenin altında olmasına rağmen (7-8 milyon/ml) KEÇİBOYNUZU KÜRÜ ile  döllenme gerçekleşebilmektedir. Bunun sebebi, harnupun spermlere, sayıca az olmalarına rağmen hareketlilik kazandırarak yumurtaya ulaşmasını sağlamak ve ACROZOM  içerisindeki enzimlerin aktivitesini arttırarak da yumartanın membranını kolayca parçalayabilme imkânlarını sağlamasıdır.
Yr.Dç.Dr.Ömer ÇOŞKUN 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !